miercuri, 20 noiembrie 2013

VIDEO / Franța, Croația și Portugalia s-au calificat la Mondiale!

Franța a întors rezultatul și e la Rio! Ronaldo a semnat un hattrick aplaudat de Ibra.

Min 90+4. Arbitrul fluieră finalul meciului. Franța și-a luat biletele pentru Brazilia!

Franţa a devenit prima echipă din istorie care a întors, în retur, un handicap de două goluri la un baraj pentru Campionatul Mondial. Selecționata lui Didier Deschamps a învins Ucraina cu 3-0 și merge astfel, cu mari emoții, la turneul final din Brazilia. Pe "Stade de France", Ucraina a început meciul la adăpostul avantajului din tur, când a învins cu 2-0. Jucătorii lui Deschamps s-au descurcat însă perfect și au avut nevoie de doar 34 de minute pentru a egala situația la general. Mai întâi, Sakho a fost la capătul unei mingi respinse de Pyatov și a deschis scorul. Apoi Benzema a înscris, însă golul a fost anulat eronat pentru offside. După doar câteva minute, atacantul lui Real Madrid a marcat din nou, de această dată din offside, dar reușita a fost validată. Misiunea gazdelor a devenit şi mai facilă după eliminarea lui Khaceridi, din debutul reprizei secunde (47). Franța mai avea nevoie de un gol pentru a-și asigura prezența la turneul final din Brazilia. Gazdele și-au îndeplinit obiectivul cu 18 minute înainte de final, când Gușev a deviat în propria poartă din fața lui Sakho. Scor final 3-0 pentru selecționata din Hexagon, care obține a cincea calificare consecutivă la Campionatul Mondial. (digisport.ro)